عصر فناوری

اگر میخواهید در قرن فناوری زندگی کنید باید ۵ اصل را بپذیرید

اگر میخواهید در قرن فناوری زندگی کنید باید ۵ اصل را بپذیرید؟

طبق تجربه ام هنوز متخصصان تغییرات پر شتاب تکنولوژی را جدی نگرفته اند و فقط به کارهایی که در این لحظه میتوانند انجام دهند فکر میکنند در حالیکه ما از درک سریع تلفن هوشمندمان واقفیم اما اغلب از پیامدهای  این هوشمندی در زندگی و کسب و کارمان غافل!! برخی معتقدند فناوری و هوش مصنوعی جایگزین مشاغل آینده خواهد شد برخی میگویند ۱۰ سال یا شاید ۵۰ سال دیگر اما همه معتفدند بالاخره اتفاق خواهد افتاد؟اینکه فناوری به زندگی ما کمک خواهد کرد تا ما بهتر از زندگی ،خلاقیت،تعاملات و رفتارهای فرهنگی خود بیشتر لذت ببریم به گمانم خیلی ایده آل است اما امید دارم اینگونه باشد.اما اگر میخواهید در قرن فناوری زندگی کنید باید ۵ اصل را بدانید

۱- پذیرش

ما باید بپذیریم یادگیری تمام نشدنی است،اینکه در یک نظام آموزشی موفق به دریافت یک مدرک شویم پایان راه آموختن نیست تا مادامی که فناوری هست ،تحولات اقتصادی هست ،بحرانها هستند باید یادگیرنده بود.یادگیری به ما کمک خواهد کرد محرک های خوبی در تحولات دنیا باشیم.

۲- توقف تعصبات

ما باید باورها، روش ها ،ایده ها و تاکتیک های گذشته را متوقف کنیم بارها دیده ام توقع داریم چالشها امروز را با  روش های گذشته از بین ببریم ،یقینا نتایج درگذشته نتیجه درآینده را تضمین نمیکند آیا شما امروز میتوانید به روش گذشته مشتری مداری کنید،بازاریابی کنید و اوضاع را بهبود ببخشید؟!!

۳- کسب مهارت جدید

هنگامی که یک استراتژی قدیمی را متوقف میکنید باید مهارت های جدید را جایگزین نمایید.اگر مربی هستید باید مهارت های خود را در تولید محتوا الکترونیکی افزایش دهید ،تصویربرداری ،ویرایش ،صداگذاری ایجاد افکت  در تغییر رویه آموزشی شما قطعا نقش ارزنده ای دارد. اگر میخواهید بدانید مهارت های قرن فناوری چیست حتما این مقاله را بخوانید

۴- پیشرفت کنید

درست است که باید مهارت های جدید را فرا گرفت اما نباید در آن متوقف بود، برای اطمینان از پیشرفت خود ،مهمترین مهارتهای شغلی خود را بشناسید. اگر در کار فروش یا بازاریابی هستید ، مهارت اصلی شما احتمالاً اقناع است. اگر در یک نقش رهبری جای دارید ، مهارت های اصلی شما احتمالاً مربوط به درک روانشناسی انسان است.

۵- پیگیری کنید

در حالی که پیشرفت می کنید ، باید تغییرات محیط را نیز پیگیری کنید. نمی توانید انتظار داشته باشید که هر سال یک بار تغییری ایجاد کنید و فکر کنید همین است. همیشه باید مراقب تغییرات جدیدی باشید که ممکن است جهان را دگرگون کند.

در حالی که بسیاری از مردم برای سالها همه گیری جهانی را پیش بینی می کردند ، در سال ۲۰۲۰ ، بیماری همه گیر COVID-19 برای بسیاری از ما از حالت عادی خارج شد. پیامدها چیست؟ هیچ پاسخ ثابتی برای این پرسش وجود ندارد و این بستگی به این دارد که چه زمانی این سوال را می پرسید

به همین دلیل است که باید محیط ، صنعت و اقتصاد جهانی خود را ردیابی کنیم. من این کار را با نظارت بر داده های اقتصادی ، نظرسنجی ها و رفتاری که از خوانندگان ، مهارت آموزان و مشتریانم می بینم انجام می دهم.

خیلی به اخبار اعتماد نکنید. از قضاوت خود استفاده کنید و افراد اطراف خود را مشاهده کنید. نحوه کار ، زندگی و رفتار مردم. این یک شاخص مهم در روش و سبک زندگی ماست.

فراموش نکنید بزرگترین دلیل عقب افتادن بسیاری از ما این است که حاضر نیستیم ساعتها وقت بگذاریم تا خود و مشاغل خود را دوباره بازآفرینی کنیم.

Avatar

عبدالله برزوئیان

http://www.vri.ir

درود عبدالله برزوئیان هستم یک درونگرا ،شهودی ،احساسی و قانون مدار ، حل شده در مهارت ،مربی،مشاور و منتور حوزه مهارت آموزی مدرس دوره های فناوری اطلاعات بنیاگذار رویان اولین سیستم آموزش مجازی مهارت در ایران و راهبر وب سایت Skillsology علاقمندم هر کاری لازم باشه در زمینه مهارت آموزی انجام بدم چون اعتقاد دارم آینده سهم انسانهای ماهر ،من دوست دارم دنیا فرزندانم امن باشه ، آرمانم سیستم آموزش مهارت از لحظه لقاح (رویان) و در آینده ای نزدیک قول میدم شناسنامه مهارت برای هر ایرانی رو با هم جشن می گیریم .

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *