کارکنان مغرور

۶توصیه، با کارکنان مغرور چگونه برخورد کنیم؟!!!

۶توصیه، با کارکنان مغرور چگونه برخورد کنیم؟!!!

اعتماد به نفس در یک کارمند یک کیفیت عالی است . اما وقتی این اعتماد به نفس به تکبر تبدیل شود ، اوضاع می تواند کمی سنگین شود. اگر با کارمندی روبرو هستید که کمی پر از خود است ، رها کردن آن فقط ممکن است مشکل را بدتر کند. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید با کارمندان متکبر کنار بیایید تا محل کار را تا حد ممکن روان اداره کنید.

ما در این مطلب به شما ۶ نوصیه در مواجهه با کارکنان مغرور را پیشنهاد میکنیم

۱-سعی کنید واکنشی نشان ندهید

اگر می شنوید که کارمندی سخنی مضحکانه از روی غرور می گوید ، عصبانی نشوید و تند با او برخورد نکنید . درعوض ، آن را یادداشت کنید (یا در ذهن خود یا روی کاغذ واقعی) ، تا تصمیم بگیرید در آینده چگونه با او برخورد کنید.

افراد متکبر غالباً در محاصره مخاطبان رشد می کنند. اگر در لحظه سعی کنید با آنها روبرو شوید ، ممکن است واقعاً از آن لذت ببرند.پ

۲-به آنها پروژه کاری بدهید

 اگر می توانید ، سعی کنید پروژه هایی را به آنها اختصاص دهید از نوع تکالیفی که کمتر آنها را با دیگران درگیر میکند . این یک روش عالی برای پایین کشیدن استکبار ستیزی آنها بدون ایجاد اختلال در روند کار است.

  • اگر در تیم کار می کنید ، تقسیم تکالیف را در نظر بگیرید تا همه بتوانند به صورت جداگانه کار کنند

۳-از تعاملات طولانی با آنها بپرهیزید.

سعی کنید از روش های تعاملی آنلاین با آنها وارد گفتگو شوید ایمیل ،و ارتباط از طریق فضایهای ارتباطی الکترونیکی میتواند راهکار خوبی برای این چالش باشد.البته این استراتژی کوتاه مدت مورد استفاده قرار بگیرد.

۴-بازخوردهای واضح و صریح به او نشان دهید.

او را به جلسه خصوصی دعوت کنید و از تاثیر رفتارش در محیط با او گفتگو کنید به او بگویید واکنش هایی را از سوی دیگر همکاران دریافت کردید که میتواند آینده کاری و شخصی اش را مورد حمله قرار دهد.

۵-پیشرفت کاری و کاهش خودخواهی اش را مرتبا ارزیابی کنید.

مرتبا بررسی کنید آیا رفتارش با همکاران دستخوش تغییر شده یا نه اگر میبینید پیشرفتی صورت نپذیرفته بازخوردها را مرتبا به او گوشزد کنید.

۶-مرزها و عواقبی که محتمل است برایش روی دهد به بازگو کنید.

به بگویید اگر در رفتارش تغییر ایجاد نکند و خودستایی را سرکوب نکند ممکن است شغل اش را از دست بدهد و یا از ترفیع و افزایش حقوق خبری نیست .

 

پیشنهاد میکنیم اصلا با کارکنان مغرور مستقیم وارد نزاع نشوید یا اوضاع را رهبری کنید و از وی یک فرصت بسازید ، یا این بحران را در ساختار اداریتان هضم کنید

Avatar

عبدالله برزوئیان

http://www.vri.ir

درود عبدالله برزوئیان هستم یک درونگرا ،شهودی ،احساسی و قانون مدار ، حل شده در مهارت ،مربی،مشاور و منتور حوزه مهارت آموزی مدرس دوره های فناوری اطلاعات بنیاگذار رویان اولین سیستم آموزش مجازی مهارت در ایران و راهبر وب سایت Skillsology علاقمندم هر کاری لازم باشه در زمینه مهارت آموزی انجام بدم چون اعتقاد دارم آینده سهم انسانهای ماهر ،من دوست دارم دنیا فرزندانم امن باشه ، آرمانم سیستم آموزش مهارت از لحظه لقاح (رویان) و در آینده ای نزدیک قول میدم شناسنامه مهارت برای هر ایرانی رو با هم جشن می گیریم .

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *