حسادت شغلی

۴ راهکار برای سرکوب حسادت شغلی

با حسادت های شغلی چگونه برخورد کنیم برای شروع ابتدا باید بدانیم حسادت (رشک ) چیست ؟

حسادت احساسی است که هنگام کمبود نسبت به ویژگی، دستاورد یا داشته‌های برتر فردی دیگر روی می‌دهد و فرد حسود یا می‌خواهد آن را داشته باشد یا آنکه می‌خواهد دیگری آن را نداشته باشد. موضوعی که در تمام فضای زندگی ما چه خانواده و چه محیط کار میتواند متولد شود و تبعات و آسیب های سختی را بر مالکش بزند

اما با حسادت  شغلی چگونه باید برخوردار کرد و راهکار از بین بردن آن چیست ما ۴ راهکار را برای کشتن حسادت های شغلی به شما پیشنهاد می کنیم.

۱- به جای گرفتن گارد نسب به رقیبی که به آن حسادت میکنید موضوعات و عوامل موفقیت هایش را کالبد شکافی کنید ،قول میدهم وقتی به عنوان یک خواننده معمولی بدون هیچ تعصب و حسادتی به طرح ها و ایده هایش بیاندیشید پی خواهید برد وای لعنتی چه موضوع خوبی را مطرح کرده و این سئوال را از خود بپرسید من از این موضوعات چه درسهایی می توان بگیرم.

حسادت شغلی چیست؟
حسادت شغلی چیست؟

۲- زندگی کسی که حسادتش را دارید بررسی کنید،رسیدن به موفقیت برای هر انسان بسته به توانمندی ،استعداد و مسیری که طی کرده کاملا متفاوت است تجربه و پژوهش ها نشان داده افرادی که نسبت به آنها حس حسادت وجود دارد تجربه سختی از زندگی را طی  و از موانع صعب العبوری گذر کرده اند که هیچ وقت آن موانع را ما ندیده ایم و شکست های او را تجربه نکرده ایم.

۳- موفقیت های فردی که به او حسادت میکنید را با دیگران به اشتراک بگذارید به این سبب که باید خیلی احمق باشیم از فردی که نسبت به او حس حسادت داریم ،حمایت کردیم!!! بلافاصله موفقیتش را توئیت کنید در اینستا ،توییتر ،فیس بوک ،تلگرام این موضوع نشان میدهد شما از هوش هیجانی بالایی برخوردارید و همه چیز تحت کنترل شماست.

۴- به کسانیکه به آنها حسادت میکنید کمک کنید! کمک به مردم برای دستیابی به موفقیت های طولانی نشانه سلامت روح و روان شماست.بیش از پیش نگران درون خود باشید ، که درون پاک ما آینده ای روشن را برایمان رقم خواهد است

فراموش نکنید رشک ویروس مهلکیست ناشی از کم بینی و حقارت که اگر در احساسات ما کشت شود اژدهایی خواهد شد که صاحبش را خواهد کشت…

Avatar

عبدالله برزوئیان

http://www.vri.ir

درود عبدالله برزوئیان هستم یک درونگرا ،شهودی ،احساسی و قانون مدار ، حل شده در مهارت ،مربی،مشاور و منتور حوزه مهارت آموزی مدرس دوره های فناوری اطلاعات بنیاگذار رویان اولین سیستم آموزش مجازی مهارت در ایران و راهبر وب سایت Skillsology علاقمندم هر کاری لازم باشه در زمینه مهارت آموزی انجام بدم چون اعتقاد دارم آینده سهم انسانهای ماهر ،من دوست دارم دنیا فرزندانم امن باشه ، آرمانم سیستم آموزش مهارت از لحظه لقاح (رویان) و در آینده ای نزدیک قول میدم شناسنامه مهارت برای هر ایرانی رو با هم جشن می گیریم .

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *